Menu

Gmund Bio Cycle

Innowacyjna kolekcja papierów zawierających do 50% składników alternatywnych, wzbogaconych certyfikowaną FSC celulozą ze świeżych włókien. W linii papierów Gmund Bio Cycle znajdziemy także papiery wyprodukowane w całości ze zużytego papieru.

W skład kolekcji wchodzą następujące produkty:

CHLOROPHYLL (trawiasta zieleń) – wyprodukowany z trawy z dodatkiem naturalnego chlorofilu. Już pierwszym momencie uwagę zwraca żywy, zielony kolor i zapach świeżo skoszonej bawarskiej trawy, która na potrzeby produkcji jest suszona tak, aby uzyskać strukturę długich włókien. Użycie trawy, jako składnika ogólnodostępnego, pomaga w zachowaniu równowagi ekologicznej. Wysoka gramatura 600 g/m2 sprawia, że papier idealnie nada się do druku typograficznego i sitodruku.

WHEAT (pszeniczny/słomkowy) – Znacznie więcej niż papier do zadań specjalnych. Do aż 50% celulozy, pochodzącej ze słomy pszennej, zastępuje klasyczny surowiec drewnopochodny. Zawiera 5% nieprzetworzonej słomy, która dostarczana jest przez bawarskich rolników. Przesuwając palcami po lekko chropowatej strukturze, papier sprawia w dotyku wrażenie prawdziwej słomy.

CANNABIS (konopny) – Wysokiej jakości celuloza jest widoczna w stonowanym kolorze i nielicznych roślinnych wtrąceniach, natomiast w lekko szorstkiej fakturze papieru wyczuć możemy konopie. Zauważalna na pierwszy rzut oka naturalność potwierdza prawdziwie ekologiczne pochodzenie surowca.

RAG (bawełniany)  – Bawełna, wykorzystywana w przemyśle papierniczym, jest produktem odpadowym z przemysłu odzieżowego. Połączenie jej z celulozą daje w efekcie ekologiczny papier o dużej czystości, trwałości, przyjemnym dotyku i eleganckim stylu. Długie włókna rośliny bawełny zapewniają doskonałe rezultaty przy tłoczeniu i druku typograficznym.

CYCLE (makulaturowy) – Jego atrakcyjny kolor i kremowy odcień jest przeciwieństwem szarości, do której przyzwyczaiły nas zwykłe papiery makulaturowe. Ten pochodzący w 100% ze zużytego surowca, niepozorny, wszechstronny papier to niekwestionowany lider w dziedzinie ekologiczności. Jednocześnie jest niezwykle praktyczny i łatwy w obróbce.

  • OBSŁUGA KLIENTA

   Nasz zespół handlowy jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8 – 17. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Klientem zadzwoń lub napisz: Kontakt

  • DOSTAWY

   Dzięki zoptymalizowanej logistyce i strategicznie rozmieszczonym platformom przeładunkowym 90% zamówień realizujemy maksymalnie w ciągu 24h.

  • NASZA OFERTA

   Oprócz sprawdzonej i stabilnej jakości naszych produktów oferujemy konkurencyjne ceny oraz wygodne i  przyjazne Klientowi narzędzia finansowe. Sprawdź ogólne warunki sprzedaży w e+.

  • CERTYFIKATY

   Ochrona środowiska oraz zrównoważona gospodarka leśna są dla nas bardzo ważne. Przejdź do naszych certyfikatów.

  Biuro obsługi klienta

  (poniedziałek-piątek 8:00-18:00)

  +48 695 265 692