Maxima

Maxima to bezdrzewny papier wielokrotnie powlekany z obu stron. W zależności od wykończenia charakteryzuje się mocno błyszczącą powierzchnią lub aksamitnie matową oraz wysoką i stabilną jakością. Papier wyróżnia się znakomitą stabilnością wymiarową, oraz wysoką nieprzezroczystością.

Maxima Silk – jej aksamitnie gładka powierzchnia gwarantuje wyrazisty kontrast między tekstem a ilustracjami. W szczególności polecany do druku wielobarwnego z uwagi na możliwość uzyskania efektu wysokiej kontrastowości reprodukcji.

Maxima Gloss – jej połyskująca powierzchnia, idealna biel oraz wysoka gładkość pozwala na zastosowanie wyższej liniatura rastra i na mniejsze zużycie farby niż w przypadku druku na papierach dwukrotnie powlekanych. To właśnie pięknemu połyskowi  Maxima Gloss zawdzięczamy fenomenalne rezultaty w procesie druku.

Zalety produktu:
biel, gładkość, nieprzezroczystość, stabilność wymiarowa

Gramatury g/m2:
90, 100, 115 , 130, 135, 150, 170, 200, 250, 300, 350, 400

Zalecenia technologiczne:

  • drukowanie arkuszowe obustronne – zalecana technika offsetowa przy wykorzystaniu farb do drukowania papierów powlekanych
  • rekomendowany raster: minimum 80 linii/cm przy druku offsetowym arkuszowym
  • techniki druku/uszlachetniania: lakierowanie UV, wykrawanie, klejenie, , tłoczenie folią, tłoczenie bezbarwne, sztancowanie

Atesty i certyfikaty:
ISO 9001,OHSAS 18001, EMAS, ISO 14001, FSC (na życzenie), PEFC (na życzenie), EN 71-3, ISEGA

Dostępność:
oferta standardowa (arkusz)/na zamówienie (zwoje)

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA DOSTĘPNA W DZIALE HANDLOWYM